Dersimi Aldım, Sınavı Geçmek Dileğiyle...

Hayat yüzümün ortasına sıkı bir yumruk atmadığı sürece bazı durumları idrak etmem çok uzun zaman alıyor. Bu tıpkı sadece bir dalında bile 4...

Hayat yüzümün ortasına sıkı bir yumruk atmadığı sürece bazı durumları idrak etmem çok uzun zaman alıyor. Bu tıpkı sadece bir dalında bile 4 bin civarı zehir olduğu söylenen sigarayı keyifle içerken, bir gün ağzından oluk oluk kan geldiğinde içinden yükselen o mahçup ve pişman olmuş sese kulak verdiğin ana benziyor. Keşke... İçmeseydim... Bırakabilirdim... Bilmiyor muydum?  Yıllardır. Ama gerçekten yıllardır sigaranın zararları uzmanlar tarafından net bir şekilde anlatılırken, çevremde insanlar sigara yüzünden toprağın altına girmişken ''keyif'' adını verdiğim bu zehir neden hala bu yazıyı yazarken bile kültablamın kenarında öylece dudaklarımla buluşmayı bekliyor?Çünkü başkalarının hatalarından ders almıyor ve benim başıma gelmedi rahatlığı yaşıyorum!

Yalnız mıyım? Hiç sanmıyorum. Hatta şöyle sanıyorum ki; insanlar başkalarının hatalarından ders almayı başarabilen varlıklar olmayı becerebilmiş olsaydı Dünya'da bu kadar çok acı çeken, ruhsal sıkıntılar hatta fiziksel sancılar içinde kıvranan insan sayısı çok az olurdu. Deneyim, tecrübe adına her ne halt deniyorsa artık; ona ihtiyacımız var. Eğer benim gibi iradesiz bir insansanız ve kendi başınıza gelmeden anlayamıyorsanız gerçekten var! O yüzden bu kötü deneyimleri yaşayıp duracağız, senin de başına gelicek benim de. Ayşe'nin de Ahmet'in de. Çünkü bi kalın kafalılık durumu var. Algılar kapalı. Acıyı çekeceksin öyle anlayacaksın! 

Bu aralar üzerimde bir acı var. Keşkelerle boğuşup, pişmanlıklarımla yatağa giriyorum her gece. Dört kez hatim edip, bir kaç yıldır dilimin ucuna bile gelmeyen o arapça kelimeler gözyaşlarıma karışıp akıyor dudaklarımdan. Dua etmeyi unutmuşken, O'na sığınıyorum. Çünkü biliyorum ki; edindiğim bu deneyim sonucu ne olursa olsun aynı hatayı yapmama engel olacak. En azından artık neyi istediğimi ve neyi istemediğimi çok iyi biliyorum! Keşke...  Tüm bu duyguları yaşamadan idrak edebilseydim ama söyledim ya; iradesizim. Ve hala kanser olma ihtimaline karşı sigara dumanını tam da bu yazının ortasına ortasına üflüyorum. Umarım bu konuda da bi yumruk yemeden, dumansız hava sahasına giriş yapabilirim.

Ya sen?

Bunları da Sevebilirsin

3 yorum yapıldı

 1. Aynıyım evet.
  Ve bu ara herşeye ağlayan, ölümü çokça düşünür oldum.

  YanıtlaSil
 2. Büyük Blog Takibi Etkinliğinden geliyorum. Blogunuz çok güzel takipteyim sizlerde benim blogumu takip ederseniz sevinirim. https://www.cihan7.com İyi bloglar.

  YanıtlaSil
 3. Senden korkuyorum.

  YanıtlaSil

Çekinme, gönder gelsin.:)