Senden önce ben - Oku, Okut, Ağla! :) -


Avatarlık - İmzalık Resimler

Geçenlerde yurtta benim cadılar yok, ama nasıl sıkılıyorum anlatamam. Öyle etrafıma bakınırken Fufu'nun kitabıyla göz göze geldik. Yavaş yavaş yaklaştım kitaba, kapağını açmamla kitabın içine girmem bir oldu. Kendime geldiğimde 136.cı sayfadaydım, ama daha yarısına bile gelememiştim. Saat sabahın beşi, uykusuzluktan geberiyorum ama bir yandan da deli gibi kitabın sonunu merak ediyorum. Önce bir on sayfa atladım, sonra bir yirmi sayfa daha atladım, olaylar oturdu ayrıntılar kaldı derken kitabın sonuna geldim. Bir mektup vardı kitabın sonunda, onu okumamla panik atak geçirmem bir oldu. Nefes alamıyorum, kalbimin atışlarını kontrol edemiyorum, delireceğimi hissediyorum, elim kolum tutmuyor. Saatte beş yani, kimi arayacağım o saatte? Antidepresan aldım hemen ama etkisini gösterene kadar baya hopladım zıpladım odanın içinde. Etkilenmekte değil bu, bildiğin okurken yaşadım hepsini. Hayatımda okuduğum en iyi Aşk romanıydı. Şiddetle tavsiye ediyorum, yıl sonunda ''2013'te okuduğum kitaplar'' listesinde olacak bu kitap. Güvenin bana. Okuyun. ''Senden Önce Ben!'' kitabımızın ismi.
Yazının Bonus'u da yurtta dönen muhabbetler olsun.

-Aaaa o ne güzelmiş nerden aldın?
-Bershka'dan.
-Belçikadan mı?
-Ahahahahahah!
-Hahahahahahah!
-Ne gülüyorsunuz be!
-Belçikadan dedi yaaaa!
-Bershka Bershka!
-Bershka ne?
-Stradivarius gibi, Zara gibi, Mango gibi, Koton gibi, Batik gibi, çaktın?
-Ney ney ilk söylediğini bi daha söyle
-Sıtradavyüüsss
-Ahahahahahah

-Ben banyo etçem
-Netçekmiş?
-Banyo ahahah
-Banyo etçem mi diyo
-Hee banyoyu ediyo.

- Ay o kalemden bende alacaktım ya, unuttum
- Bende alıcam ama bende hep unutuyorum.
-Neydi markası? Ne diyeceğim alırken?
-Golden Rose asansörlü siyah göz kalemi dersin.
( Aradan bir iki dakika geçer.)
-Golden Rose APARTMANLI siyah göz kalemiydi dimi Fufu
-Ahahahaha hahahahahah adksfkdlgdgşghfhfhhfffBershka, Belçika muhabbeti ikinci kez patlar.

-Ben espri yapıyorsun sandım ya, taa ki sen ''Ayyy Allah Kahretsin'' diyene kadar.
-Oğlum oluyo bazen bana öyle. Bir kere kırtasiyeye gittim, hani şey bıçakları var ya, onlara matkap bıçağı dedim.
-Ahahahah ney bıçaklarına matkap bıçağı dedin?
-Lan oğlum kırtasiyede kaç tane bıçak var? Neydi adı yaaa...
-Haaa maket bıçağı?
-Evet evet maket bıçağı. Girdim içeri adama matkap bıçağı var mı diyorum adam cins cins bakıyor yüzüme. En sonunda anladı da verdi.
-Hahahahahah!

Gider ayak fıstık gibi zaman dilimleri geçirdik yaaa. Fufu bugün gitti, ayrı odalarda olsakta odamıza üçüncü olarak almış, sahiplenmiştik hemen onu. Yağmur 30'unda gidiyor, bense 14 Temmuz'a kadar buralarda olacağım. Şu muhabbetleri yazarken bile özledim köpekleri. 

Birde benim şu dün aldığım sandaletlerden, üçümüzde aldık. Ama önce ben gördüm! Sonra hemen Fufu aldı, arkasından da Yağmur. Normal şartlarda nefret ederim bu durumdan, ama onlarla aynı anda giymeler, fotoğraf çektirmeler, bi şımarmalar falaaan :) Hoş oldu böyle.

Şimdi de yalnızım, oturdum blogumla yani sizle çene çalıyorum, halbuki sabah erkenden kalkmam gerekiyor Can'la buluşup tam 5000 TL ödeme yapacağız. O paraya da ayrı bi içim gidiyor zaten, deli gibi alışveriş yapar, bir de üstüne tatil yapardık. Yumruğuna sahip çıkamamın cezası tam olarak 7.500 TL. Üstelik vurmadan, sadece orada bulunduğu için mahkemeden para cezası aldı. Birde bunun avukat masrafı oldu tabii... 

Akşamına da Ilgın'la buluşup alışveriş yapmayı planlıyoruz. Paralarımı elimde tutamıyorum yağ gibi kayıyor resmen. Seneye gelir gelmez, sağlam bi ajans bulup Grafikerliğe başlamak istiyorum. Bakalım. Hayırlısı.

Melodram Twitter     Melodram İnstagram    Melodram Facebook

melodramblog@hotmail.com

Melo Dram

O kadar okudun, bari iki bişi yaz da gelip gittiğini bileyim. Buraya yazamazsan da özelden yaz dedikodu yaparız. melodramblog@hotmail.com. Sosyal medya hesaplarımda aşağğğıda hemen.

12 yorum:

 1. Hem çok merak ediyorum hem de bu kadar dram konusunda iyi olduğu için korkuyorum.Ama sanırım senın yorumundan sonra alacağım. :)

  YanıtlaSil
 2. sabaha kadar uyumamış gözlerle post okursan böyle olur ey allahım yaaa çok güldüm kendime
  ben sizi yurt muhabetinizi kitaptan bir kesit diye okuyordum gülmekten karnım ağrıdı resmen neki bu kitabın adı hemen bugün alayım derken anam yorumu okuyana kadar ayılamadım meğersem değilmiş :))
  offf ya..

  Çok fena ayıldım heee ne güzel ayakta uyuyordum bennn..

  YanıtlaSil
 3. Aynen size katılıyorum.Kitabın sonunda siz ne yaşadınızsa aynısını bende yaşadım.Kesinlikle okunması gereken bir kitap...

  YanıtlaSil
 4. bayilirim dramatik ask romanlarina hem aglar hem okurum bir elimde mendille

  YanıtlaSil
 5. zaten kitap arıyordum bu harika oldu işte hemen gidip alıcam

  YanıtlaSil
 6. Kuzum benim ne güzel yolunda gitmeye başlamış gibi senin için her şey, her inişin bir çıkışı vardır diye boşuna dememişler :) Sen sakın üzülme bir daha ..

  YanıtlaSil
 7. Pha yaa Nasıl o kadar hızlı okuyabilioyrsun. Hiçbir zaman öyle olamadım ben.. :(

  YanıtlaSil
 8. @mor hastası: Biz senin için yurt diyalogları adında bi kitap yaparız ki.:))

  @Nuray Durmuş: Kesinlikle. Böyle bir roman daha okumamıştım daha önce.:)

  YanıtlaSil
 9. @JanJan: O zaman bunu da okumalısın bebeğim.:)

  @tosbağanın dünyası: Düşüncelerini kesinlikle merak ediyorum bitanem.:)

  @İki şehir bir meryem: Canım... Çok haklısın. üzüntü, keder uzak olsun hepimizden, Allah mutlu günler yaşamayı nasip etsin hepimize.:)

  @Biri Yok mu: Yiaa sen sayısalcısın olur o kadar.:)

  YanıtlaSil
 10. kaç yaşları için ama 13 yaşındayım tavsiye edermisin ? sen kaç yaşındasın ???

  YanıtlaSil
 11. konusundan ders çıkarılacak bir kitap,geçirdiği kaza nedeniyle omirilik felci olan ve yaşamına son vermek isteyen bir erkek ve onu hayata bağlayabilmek ikna edebilmek için bilgisi ve gücünün üzerinde bir çabayla aşkla sevgiyle mücadelede veren genç kız aslında willden hayatının dersini almıştır.şükretmek aşkın değerini bilmek kendini ve hayatı sevmek,sevmek,sevmek ve mücadeleci bir insan olmak, teşekkürler jojo Mayes gönül ve beyin gözümüzü açmaya vesile olduğun için, yaşamınızın ve sizi sevenlerin kıymetini bilin sevgiyle ve sağlıkla kalın.

  YanıtlaSil

Yardır gitsin.